همزیستی مسالمت آمیز داروخانه و گالری هنری

همزیستی مسالمت آمیز داروخانه و گالری هنری

برای من عجیب بود. دوستی بمن اطلاع داد اگر می توانی برای دیدن از یک داروخانه وقتت را خالی کن! سوالی برایم پیش آمد که داروخانه مگر دیدن دارد!

جالب بود با توجه به اعتمادی که معرف این کسب و کار داشتم بدون سوال بیشتر سر ساعت با جمعی در آنجا حاضر شدیم.

در ابتدا به رسم تمام داروخانه ها با سر در یک داروخانه مواجه شدیم اما پس از ورود با نمایی عجیب و کلی رنگ و کلی دارو که در هم آمیخته شده بودند برخورد کردیم. پس از صرف چای و پذیرایی جویای احوالات و تجربه های دکتر دارو ساز آنجا شدم.

مشخص شد که ایشان با توجه به ذوق هنری و تحصیلات جانبی که در زمینه گرافیک داشته اند و با توجه به اینکه دغدغه بالا بردن ذائقه هنری مردم را داشته، تصمیم گرفته تا دیوار های داروخانه را در اختیار هنرمندان قرار دهد تا علاوه بر مشتریان و مراجعین محلی برای بازدید هنرمندان از این آثار بوجود بیاید.

با توجه به اینکه مطلع شدم مجوز داروخانه ایشان در محدوده احمدآباد است و می تواند در مکان های شلوغ تر هم داروخانه را دایر کنند اما در اواسط خیابان ملاصدرا که مکانی آرام و خلوت تر می باشد تصمیم به تاسیس این نوع داروخانه گرفته اند.

این تجربه حاوی این نکته بود که تک بعدی نگاه نکردن به حرفه و داشتن دغدغه اجتماعی می تواند نه تنها مانع کسب و کار نباشد بلکه به ایجاد فضایی زیبا و ایجاد احساسی بهتر در خود صاحب شغل و مراجعین او منجر شود. این دکتر قطعا در آینده نه تنها از کسب و کار خود ناراضی نخواهد بود بلکه عشق و علاقه خود را با کارش درهم آمیخته و با سروکار داشتن با جامعه هنری بعد دیگری از اشتیاق دورنی خودش را پاسخ داده، درسی که به تمام کسب و کار ها میتوان داد تا از حرکت های نو و ایجاد انرژی مثبت در فضای کار نهراسند.

درباره نویسنده